Зробити оцінку проекту?

Етапи створення сайту з нуля

Основные этапы разработка сайта

Основні етапи розробка сайту

Гарантією створення якісного сайту може стати правильна і послідовна робота по розробці сайту плюс відточена до дрібниць робота на кожній стадії його створення. Хтось думає, що створювати веб-сайти зовсім не складно. Подумаєш, вигадав відповідне оформлення, зібрав воєдино потрібні коди, написав на коліні текстовку і відправив все це красуватися на сайт. Однак, на ділі виявляється все зовсім не так легко. Створення сайту – копітка робота, в якій задіяний не один співробітник, а ціла команда професіоналів.

Створення дизайну та програмування сайту – це далеко не все, що необхідно виконати, розробляючи сайт. Розробка всіх, навіть найдрібніших деталей, з урахуванням бізнес-ніші, щільна робота з замовником і підбір оптимальних інструментів для того, щоб в максимально стислі терміни можна було досягти всіх поставлених цілей – все це необхідно виконати, щоб досягти потрібних результатів.

Робота над створенням сайту складається з таких основних етапів:

 • постановка цілей і розбір завдань, які необхідно виконати, щоб досягти головного результату;
 • складання ТЗ;
 • підготовка прототипу;
 • підготовка макету дизайну сайту;
 • верстка;
 • робота на програмною частиною;
 • розміщення контенту на сайті;
 • перевірка працездатності сайту;
 • передача створеного сайту замовнику;

А тепер детальніше про кожен з етапів ..

 

Вибір типу сайту після визначення цілей

Не все заказчики, которые обращаются в наше агентство с просьбой разработать для них сайт, не могут точно сформулировать свои пожелания, требования, определить, для чего им нужен сайт. Поэтому первым, подготовительным, этапом является определение цели клиента, а затем – определение типа сайта, поскольку разные сайты выполняют разные задачи. Одни являются виртуальным представительством компании в Интернете, другие – торговой площадкой и так далее. Поэтому на подготовительном этапе выясняются все нюансы, и подробно разбирается с заказчиком цель создания сайта. Наши специалисты подробно рассказывают, какие вопросы сайт поможет решить клиенту, а какие останутся открытыми.

Після остаточно розставлених пріоритетів складається портрет потенційних клієнтів, оскільки необхідно чітко розуміти, на кого розрахований буде сайт, і хто відноситься до категорії цільової аудиторії. Після складання портрета можна приступати до формування структури сайту, опрацювання оформлення і функціонального навантаження, підборі контенту.

Після всього цього наші фахівці приступають до аналізу з точки зору маркетингу, який включає в себе аудит конкурентів, визначення сезонності послуги або товару, опрацювання бізнес-ніші. Обов’язково опрацьовуються різні «плюшки», які зможуть зачепити увагу потенційного клієнта і змусити затриматися його на сайті. Коли весь етап підготовчих робіт закінчений, створюється прототип сайту, який і показується замовнику.

 

Хотите развивать свой бизнес в Интернете и иметь больше заказов?

  Оформлення ТЗ

  Опрацювання технічного завдання є наступним етапом. Саме в ТЗ прописуються всі необхідні характеристики сайту:

  • вимоги і побажання по дизайну сайту (вибір кольорів, створення фірмового стилю, пропорція текстового контенту до графічних елементів і т.д.);
  • семантика;
  • будова сайту, число сторінок, блоків і категорій;
  • функціональне наповнення сайту;
  • використовувані технології;
  • технічні вимоги до сайту.

  ТЗ є базою. Саме на цей документ спиратимуться всі фахівці, які розробляють сайт. У складанні технічного завдання обов’язково повинен брати участь замовник. Без його повної згоди документ не підписується. ТЗ може редагуватися до підписання необмежену кількість разів, поки не буде досягнуто повне порозуміння в усіх питаннях, що стосуються розробки сайту. Лише після підписання всіх необхідних документів, проект зможе перейти до наступного пункту.

   

  Зразок дизайну

  Жоден етап в розробці сайту можна пропустити, але створення оформлення сайту є одним з найважливіших етапів. Перше, на що звертає увагу відвідувач, потрапивши на сайт, – це його оформлення. Саме керуючись своїм першим враженням, користувач вирішує залишатися на сайті або покинути його.

  Дизайнер, приймаючи за основу ТЗ, ретельно опрацьовує всі елементи оформлення. Тобто завдання дизайнера зробити в потрібному кольорі і формі прототип сайту, розроблений на першому етапі. Якщо замовником сайту виступає компанія, що має свій стиль, то сайт оформляється обов’язково в той же кольоровій гамі і в тому ж стилі. Можливий варіант, коли спочатку опрацьовується корпоративний стиль компанії, а потім, беручи його за основу, створюється дизайн сайту.

  Дизайнер, працюючи над оформленням сайту, опрацьовує шаблони головних сторінок сайту. Коли дизайн готовий, його демонструють клієнту і чекають затвердження або зауважень. Якщо оформлення потребує доопрацювання, то дизайнер вносить необхідні зміни. Доопрацьовуватися дизайн буде, поки замовник не схвалить його.

   

  Верстка

  Іншими словами це процес можна назвати як злиття дизайну з двигуном. Верстальник, використовуючи HTML, створює з уже готового дизайну робочий проект сайту. У сайт немов вдихнули життя: він стає живим, активним, які працюють. Сайт верстається таким чином, щоб він міг однаково добре відображатися в будь-яких інтернет-браузерах. Стилі CSS також створюються на цьому етапі.

  Наступним кроком на цьому етапі є підключення сайту до CMS. Тепер можна приступати до створення сторінок, категорій і підкатегорій, розставляти гіперпосилання і визначати, як буде функціонувати вкладка меню. Зібравши все це воєдино, можна отримати вже остаточну структуру сайту. У такому вигляді сайт будуть бачити відвідувачі після того, як він «пропишеться» в Інтернеті. Однак не всі сайти створюються на CMS. Наприклад, Лендінги верстаються без установки систему управління контентом.

  Категорії, підкатегорії, контент, що розміщується на сторінці, товарні картки і т.д – все це верстається на даному етапі створення сайту. Кожен з елементів важливий і має свої вимоги.

  Якщо замовник хоче охопити більшу кількість потенційних клієнтів, то повинен розуміти, що розробка адаптивної версії сайту необхідна. Величезна кількість користувачів заходить на сайт з мобільних пристроїв. Адаптивна версія сайту не є обов’язковою, але при бажанні клієнта вона створюється і є останнім кроком на даному етапі.

   

  Програмування сайту

  Програміст бере участь в проекті тільки в тому випадку, коли йде розробка повноцінного великого сайту. В іншому випадку послуги цього фахівця не потрібні, оскільки він розробляє складні функціональні блоки, наприклад, валютний конвертер, калькулятор, системи оплати і так далі. Іншими словами, програміст розробляє додатковий функціонал для сайту, який не є обов’язковим і не входить в звичайний пакет.

   

  Розміщення контенту

  Це, по суті, останній крок в роботі над сайтом. На ресурсі розміщується весь необхідний матеріал (фотографії, відео, тести, описи, статті), який буде цікавий і необхідний відвідувачеві.

  Забігаючи наперед і передбачаючи майбутнє просування ресурсу, на сайті викладаються оптимізовані з точки зору сео тексти і статті, в яких будуть грамотно прописані потрібні ключі з семантичного ядра. Менеджер, що займається контентом, розміщує різні графічні елементи на потрібних сторінках, після чого всі сторінки сайту пройдуть внутрішню оптимізацію.

   

  Тестирование сайта

  Без тестування сайту неможливо визначити, чи коректно працює сайт, чи не допущено будь-яких помилок при його створенні. Тестувальник ретельно перевіряє всю працездатність сайту, керуючись певними критеріями. Якщо помилки в процесі тестування будуть виявлені, то вони усуваються фахівцями, які працюють над створенням сайту.

  Ще один важливий момент, який ми не стали виносить в окремий етап, оскільки цей крок можна зробити в будь-який момент. Йдеться про вибір доменного імені та хостингу для сайту. Коли робота над створенням сайту буде закінчена, клієнтові надаються всі логіни і паролі для CMS. Отримавши готовий сайт в користування, замовник може продовжити співпрацю з агентством, замовивши в ньому супровід сайту або його просування. Але це вже окремі послуги, тому і плата за них здійснюється окремо.

   

  Додаткові роботи

  Вкрай рідко замовник припиняє співпрацю з агентством після отримання сайту і доступу до нього на руки. Зазвичай вони замовляють в агентстві ще деякі послуги, без яких не можуть обійтися. До таких відносяться:

  • Навчання співробітника компанії роботі з сайтом.
  • Адміністративна підтримка сайту.
  • Написання сео-оптимізованих текстів, статей, описів і т.д.
  • Оновлення матеріалів на сайті, в тому числі заповнення каталогів і товарних карток.
  • Розкрутка ресурсу.

  Хочемо нагадати, що замовник може контролювати всі етапи створення сайту. Після закінчення одного етапу і перед початком іншого клієнту надається звіт про виконану роботу, і демонструються результати роботи. Без затвердження клієнтом результатів попереднього етапу команда фахівців не береться до наступного. Така співпраця дозволяє проконтролювати замовнику роботу агентства, а фахівцям зрозуміти, чи задоволений замовник їх роботою.

   

  Підсумки

  З усього вищевикладеного видно, що розробка сайту не є такою вже легкою процесом. Для кінцевого результату немає непотрібних або малозначущих етапів. Спільні дії агентства і клієнта дають можливість максимально наблизити дійсний результат до бажаного.

  • УкрОборонПром
   Державний концерн
  • Veladis
   Ідеальні морепродукти з 40 країн світу
  • Досягай
   Школа футболу Олексія Гая
  • Шустов
   Музей Шустова
  • Хлібні технології
   Компанія, яка є одним з найбільших виробників тонкого лаваша на території України з 2009 року.
  • Vestum
   Торгова марка світлодіодного освітлення
  Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 54,91/5 45
  Loading...
  Статьи по теме
  Закажите бесплатную консультацию!

  Мы свяжемся с вами в ближайшее время после отправки заявки и с удовольствем ответим на все вопросы, которые будут вам интересны!

  Дізнатися вартість сайту

   • Отправьте нам заявку на бесплатный просчет стоимости сайта и наш специалист с Вами свяжется. Или звоните:
    066-55-303-88 093-55-303-88 098-55-303-88

   • Расширенная формаСкачать бриф
   Зробити оцінку проекту?